GAZİ İLKÖĞRETİM 7A FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GAZİ İLKÖĞRETİM 7A FORUMU

GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU 7/A SINIFI ÖĞRENCİLERİNİN EN GÜZEL BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  www.caliskan-a.tr.ggwww.caliskan-a.tr.gg  

Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti

YazarMesaj
Soykan1905

Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti 1210
Soykan1905

İş/Hobiler : Öğrenci
ödülleri : Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti 09b100c701ddc2b2bc3baa105df3582c
Teşekkür : 7

Rep sistemi
Başarı puanı Başarı puanı:
Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti Imgleft0/0Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti Emptybarbleue  (0/0)

Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti Empty
MesajKonu: Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti   Laptop satışları Desktop’ları ilk defa geçti EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 11:56 pm

Bİlgisayar endüstrisi tarihinde ilk defa, çeyrek yıllık toplam bilgisayar satışlarında taşınabilir sistem satışı masaüstü sistem satışını geride bıraktı.

Taşınabilir bilgisayarların masaüstü sistemleri geçmesindeki en büyük etken, 300 dolar fiyat seviyesinde satılan netbook sınıfı bilgisayarlar oldu.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 16:53 TSİ 26 Aralık 2008 Cuma

İSTANBUL - California’lı pazar araştırma firması iSuppli tarafından sağlanan verilere göre 2008’in 3. çeyreğinde endüstri tarihinde ilk defa taşınabilir bilgisayar satışları masaüstü bilgisayar satışlarını geçti.
Haberin devamı

Rapora göre toplam bilgisayar satışı üçüncü çeyrekte krize rağmen %15.4 oranında artış gösterdi ve 2008’in üçüncü çeyreğinde toplamda 79 milyona yaklaşık bilgisayar satışı gerçekleşti.

Geçtiğimiz yılın 3. çeyreğine göre taşınabilir bilgisayar satışlarında %40’lık bir artışla toplam satış rakamı 38,6 milyon adet olarak gerçekleşti. Masaüstü bilgisayar sistemlerinde ise %1.3’lük bir azalma görülerek toplamda 38.5 milyon adet bilgisayar satıldı.

iSuppli tarafından sağlanan verilere göre, dizüstü bilgisayarların masaüstü bilgisayarları alt etmesinde, 2008’in ikinci yarısında bir çok firmanın düşük fiyatlarla piyasaya sürdükleri “Netbook”lar etken oldu.

Rapora göre toplam bilgisayar satışında ilk beş %18.8 payla Hewlett Packard (HP), %13.9 ile Dell, %12.2 ile Acer, %7.5 ile Lenovo ve %4.6 ile Toshiba oldu.
http://www.trcrysis.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 7.Sınıf sbs'niz nasıl geçti?