GAZİ İLKÖĞRETİM 7A FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GAZİ İLKÖĞRETİM 7A FORUMU

GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU 7/A SINIFI ÖĞRENCİLERİNİN EN GÜZEL BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  www.caliskan-a.tr.ggwww.caliskan-a.tr.gg  

Video oyunları çocuklar için yararlı

YazarMesaj
Soykan1905

Video oyunları çocuklar için yararlı 1210
Soykan1905

İş/Hobiler : Öğrenci
ödülleri : Video oyunları çocuklar için yararlı 09b100c701ddc2b2bc3baa105df3582c
Teşekkür : 7

Rep sistemi
Başarı puanı Başarı puanı:
Video oyunları çocuklar için yararlı Imgleft0/0Video oyunları çocuklar için yararlı Emptybarbleue  (0/0)

Video oyunları çocuklar için yararlı Empty
MesajKonu: Video oyunları çocuklar için yararlı   Video oyunları çocuklar için yararlı EmptySalı Şub. 17, 2009 6:16 pm

Avrupa Birliği tarafından yayınlanan bir rapor, bilgisayar oyunları hakkındaki önyargıları yıkıyor.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 13:55 TSİ 17 Şubat 2009 Salı

İSTANBUL - Bilgisayarlar, PlayStation, Xbox, Wii gibi oyun konsollarının başında saatlerini geçiren çocuklar ebeveynlerinin endişelerinin aksine beyinlerini hasara uğratmıyor olabilirler. Avrupa Parlamento’su tarafından yayınlanan rapora göre, video oyunları çocukların gerçek hayat hünerleri elde etmelerine yardımcı oluyor.
Haberin devamı

Bazı popüler oyunlar şiddet içerikli senaryoları nedeniyle eleştiriliyor olsa da, şimdiye kadar bu oyunları oynayan her çocuğun davranışlarında otomatik olarak negatif bir etki bıraktığına dair bir elle tutulur kanıt ortaya konmuş değil.

AB’nin iç pazar ve tüketici koruma komitesi tarafından yayınlanan son rapor, oyunların negatif etki yaratmanın aksine, çocukların zekalarını stratejik düşünce, yaratıcılık, işbirliği ve yenilikçi düşünme gibi insan topluluklarının önem verdiği kişisel özelliklerin gelişmesine olanak tanıdığını ortaya koyuyor.

Avrupa Birliği Parlamentosu’nun Hollandalı liberal üyesi Tonie Manders, video oyunlarının birçok durumda tehlikeli olmadığını; ABD, Fransa, Almanya ve Hollanda’dan psikologlar ve bilgisayar oyunu uzmanlarıyla yapılan yoğun çalışmalar sonucu gelişme çağındaki çocuklar için yararlı olduğuna dair kanıtlar ortaya çıkarıldığını belirtti.

Avrupa Parlamentosu video oyunlarındaki şiddetin bazı durumlarda çocukların şiddete olan eğilimini etkileyebileceğini belirtiyor ancak, bu durumun birlik genelinde bir kanun çıkarılarak önlem alınmasına gerek yaratmadığını ifade ediyor.

kaynak:ntvmsnbc
http://www.trcrysis.com

Video oyunları çocuklar için yararlı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sitemizi ve web'i daha hızlı gezebilmek için...
» çok komik bir video herkes izlesin "msn den kız alma"