GAZİ İLKÖĞRETİM 7A FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GAZİ İLKÖĞRETİM 7A FORUMU

GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU 7/A SINIFI ÖĞRENCİLERİNİN EN GÜZEL BULUŞMA NOKTASI

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  www.caliskan-a.tr.ggwww.caliskan-a.tr.gg  

THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası

YazarMesaj
Admin

THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası 1210
Admin

İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : Korea
ödülleri : THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası 045fa87c0438520d6130000aa3ebf3cd
Burcu : THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası 0006
sanal hayvanı : THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası Kusts5
Teşekkür : 1

THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası Empty
MesajKonu: THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası   THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası EmptySalı Şub. 17, 2009 3:50 pm

Bu durumu tüm caliskan-a ile paylaşmak istedim.
O dönemlerin süperjet yarışlarında Amerika öndeydi.Amerikan McDonaldDouglas şirketi yarışa önde başlamıştı.Yeni nesil uçakları Dc-10 çok güvenli gözüküyordu.Ancak gerçek öyle değildi.Tabi bu durum milli havayolumuz olan Türk Hava Yolları'nın başına gelmişti.Hiç kimse o kaza olmasaydı gerçeği bilemezdi.

Kazanın nedeni sorumsuz McDonald Dc-10 uçaklarıdır.Hatalı kargo kapısı,hatalı hidrolik yapı... saymakla bitmez hata.İşte görün bir umursamazlık yaklaşık 146 yolcunun canına bedel oldu.Şu an günümüzde bu uçaklar THY nin filosunda olmasa da halen yabancı ülkelerde bu uçaklar uçmaktadır.
---------------------------------
Bu videonun veriliş amacı bilgilendirmektir.
http://caliskan-a.yetkinforum.com

THY Dc-10 uçuş981 Paris faciası
1 sayfadaki 1 sayfası